Rowerem po Roztoczu Tomaszów Lub. nr 5 Przez Stadninę Pod Lasem

Długość trasy – 21,8 km, w tym 17,3 km drogi asfaltowe, 4,5 km gruntowe. Przebieg: Tomaszów Lub. – Dąbrowa Tomasz. – Rogóźno – Kolonia Rogóźno – Pasieki – Siwa Dolina. Na trasie występują odcinki piaszczyste, strome podjazdy i wyboje oraz krótki odcinek bardzo wąskiej ścieżki między stawami.

0,0 km – spod Urzędu Gminy w Tomaszowie Lub. jedziemy ul. Świętojurską i ul. Stawisko. Skręcamy w prawo (0,5 km) i jedziemy drogą krajową nr 17 (ul. Zamojską). Uwaga: droga jest ruchliwa, polecamy jazdę chodnikiem.
3,7 km – za przystankiem skręcamy w drogę asfaltową w lewo, prowadzącą do Stadniny Koni „Pod Lasem” i Dworku Dąbrowa. Tu możemy odpocząć, napić się dobrej kawy, zjeść lokalne potrawy. Z parkingu wyjeżdżamy w prawo asfaltem, dalej jedziemy drogą gruntową i ścieżką między stawami, jak trasą nr 2. Trafiamy na ul. Folwarczną.
7,1 km – za znakiem STOP skręcamy w prawo. Jedziemy przez Rogóźno i dalej przez Kolonię Rogóźno.
11,0 km – za domem nr 129 skręcamy w lewo w drogę gruntową, częściowo piaszczystą. Uwaga: dość stromy podjazd! Dojeżdżamy do drogi wojewódzkiej nr 853 (12,4 km)
i skręcamy w prawo (przed krzyżem). Uwaga: droga jest dość ruchliwa, nie ma bocznego pasa rowerowego. 
14,2 km – po prawej parking z miejscem na odpoczynek przy rezerwacie Zarośle. Skręcamy w lewo na dalszą część trasy. Jedziemy około 1 km dość wyboistą drogą gruntową, dalej jedziemy ponad 3 km przez Pasieki.
18,5 km – skręcamy w lewo w kierunku Tomaszowa Lub., jedziemy ponad 3 km szosą pasem drogowym dla rowerów.
21,8 km – parking na Siwej Dolinie.

Mapa
Galeria zdjęć gm. Tomaszów Lubelski